Značkové vrtáky nejvyšší kvality vyráběné v Kyjově 

Katalog se otevře na nové kartě v prohlížeči, kartu zavřete X 

Bývalý provoz ZPS Frézovací nástroje, Ruko patří k předním a známým výrobcům frézovacích a vrtacích nástrojů z rychlořezných ocelí nejen v České a Slovenské republice. Výrobní program byl v roce 1994 rozšířen o výrobu přesných vybrušovaných vrtáků, umístěnou v provozovně v Kyjově. Technologie byla dodána na klíč firmou Guehring Automation z Německa včetně know-how. Kalení probíhá v solných lázních poloautomaticky. Brusírnu tvoří komplex CNC - typ NU 433 a 435, které vybrušují drážky budoucích vrtáků do plného zakaleného polotovaru. Sortiment tvoří vrtáky od 1,00 do 16,00 mm podle norem DIN v odstupňování průměrů po 0,1 mm nebo i po 0,05 mm. Vrtáky jsou vyráběny z kvalitních molybdenových nebo kobaltových ocelí s vysokou přesností, nízkou drsností povrchu a správnou geometrií. Ta má vliv na snížení osové síly při současném snížení opotřebení ostří - tedy vyšší životnost vrtáků při zvýšeném výkonu. V roce 2012 byla firma koupena německou firmou RUKO.

Český výrobce kvalitních závitníku

Katalog se otevře na nové kartě v prohlížeči, kartu zavřete X  

Historie
50.let zkušeností z oblasti obrábění.

Výroba závitořezných nástrojů v Bučovicích byla zahájena 1. května 1963, kdy do původních objektů ve městě byla postupně přemístěna výroba závitových kruhových čelistí do rozměru M8 z Prahy-Žižkova.
V roce 1964 byla dále přemístěna výroba závitníků z nástrojové oceli do rozměru M8. Výroba se nadále rozšiřovala a od začátku jsou Bučovice organizačně začleněny jako provoz Nářadí Ždánice. Dosavadní výrobní prostory přes prováděnou modernizaci přestaly vyhovovat a v březnu 1976 byla zahájena výstavba nových výrobních objektů na předměstí Bučovic.
V červenci 1983 byla výroba přestěhována a postupně rozšiřována výroba především závitových kruhových čelistí. Za tímto účelem byl realizován ve vlastním tech. rozvoji i vývoj jednoúčelových strojů, které jsou využívány dodnes.
Dne 1. prosince 1993 byla založena samostatná akciová společnost Narex Bučovice, která byla v roce 1996 privatizována. Od 1. 9. 2003 pod novým názvem BUČOVICE TOOLS a.s. si vytváří vlastní exportní politiku a image firmy.

Firma Vrbovský patří k jedné z nejlepších firem pro výrobu a vývoj vrtáků v české republice. Výrobní program zahrnuje: vrtáky do kovu, vrtáky do dřeva, brusky na vrtáky, vrtáky na sklo, keramiku a dlaždice, sady vrtáků, vrtáky do půdy, vrtáky do ledu a sněhu, SDS vrtáky, sekáče SDS, vrtáky ARTU univerzální, vrtáky do betonu, stojánky na vrtáky a obaly na sady, děrovky a korunkové vrtáky, univerzální děrovky. 

Špičkové příslušenství americké značky Milwaukee, patří mezi nejkvalitnější na trhu. 

Katalog se otevře na nové kartě v prohlížeči, kartu zavřete X  

Katalog se otevře na nové kartě v prohlížeči, kartu zavřete X   

Špičkové příslušenství Japonské značky Hitachi, patří mezi nejkvalitnější na trhu.